Блог

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне.

Состојки:

  • 1 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 400 гр брашно
  • 1/2 лажичка сол
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажица масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -