Блог

Готов е за 10 минути – највкусен намаз за палачинки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Еве како да направите разматен џем. Готов е за 10 минути – највкусен намаз за палачинки.

Состојки:

  • 100 гр џем по ваш вкус
  • 200 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Џемот процедете го низ сито, па додајте 100 мл слатка павлака. Убаво разматете, па додајте ја останатата павлака. Матете додека не добиете густа смеса.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -