Блог

Макарони со кикирики и шунка – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брз и вкусен оброк кој често ќе го правите.

Состојки:

  • 300 гр варени макарони
  • 150 гр крупно мелени кикирики
  • 1 млад кромид, сечкан
  • 200 гр шунка, сечкана
  • 1 павлака
  • 3 јајца
  • рендан кашкавал
  • сусам
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО на „Бабина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -