Блог

Рецепт за тартар сос – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Направете ги јадењата уште повкусни со овој сос.

Состојки:

  • 2 варени жолчки
  • 1 сирова жолчка
  • 2 лажици масло
  • 2 лажици сенф
  • сок од лимон
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Изгмечете варени жолчки и додајте една сирова, посолете, побиберете, па добро измешајте.
  2. Додајте масло и матете со миксер.
  3. Потоа додајте сенф и уште малку измешајте, на крај закиселете со сок од лимон.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -