Блог

Плескавици со јајца – брз протеински ручек – Gotvi.mk

Мора да пробате...

За подготовка на овој вкусен ручек не ви е потребно многу време, а како прилог можете да послужите салата.

Состојки:

  • 400 гр мелено месо
  • сол
  • бибер
  • 1 лажичка мелена пипер
  • 1 лажица презла
  • 1 лажица масло
  • 1 главица кромид
  • 3 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -