Блог

Еве како да подготвите вкусен гулаш – видео рецепт – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Оригинален рецепт за вкусен гулаш…

Состојки:

 • 600гр свинско месо
 • 500-600 гр. варен грав
 • 200гр чадена сланина
 • 2 главици кромид
 • 2 пиперки
 • 2 лути пиперки
 • 1 морков
 • 1 пашканат
 • 200 мл. сос од домати
 • 500-700 мл. вода
 • лук, ловоров лист, масло, бибер, сув зачин, зачински црвен пипер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -