Блог

Одлична оброк салата од пилешко месо и шампињони – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брза и вкусна оброк салата од пилешко и печурки.

Состојки:

  • 100 гр варена пченка
  • 150 гр зготвено пилешко
  • 100 гр бланширани шампињони
  • сол
  • 2 дл кисела павлака
  • семки од сончоглед
  • мелен сусам

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото исечкајте го ситно, а шампињоните на листови. Измешајте пилешко, пченка и шампињони, посолете, додајте павлака и сè убаво измешајте.
  2. На крај зачинете со семки од по желба.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -