Блог

Полумасни пекарски погачици – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Погачици кои се топат во уста…

Состојки:

  • 900гр + 100гр брашно
  • 250гр. домашна маст или маргарин
  • 40гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 2 лажички сол
  • 1 лажица алкохолен оцет
  • 1 јајце за премачкување
  • сусам, лен… за посипување

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -