Блог

Јуншеки шницли – месо кое се топи во уста – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Еве како да ги подготвите најмеките јунешки шницли.

Состојки:

  • 600 гр. јунешки шницли
  • зачини: сол, рузмарин, ловоров лист, бибер, црвен пипер, лук,
  • корен од целер
  • пиперка
  • кромид
  • морков
  • 50 мл сос од домати
  • брашно

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кујна за 10“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -