Блог

Кекс колачиња готови за миг – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз и вкусен десерт готов за миг!

Состојки:

  • 3 белки
  • 65 гр какао во прав
  • 1/2 лажичка цимет
  • 1/4 лажичка сол
  • 1 лажичка ванила
  • 100 гр чокоалдни бонбони
  • 360 гр шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги заедно сите суви состојки во сад. Додајте белки и ванила. Миксајте заедно да добиете глатка смеса. Во таа смеса додајте чоколадни бонбони.
  2. Обложете плех со хартија за печење. Со лажица вадете тесто и формирајте кекси. Наредете ги на плех со 2-3 см растојание. Печете 15 минути на 180 степени.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -