Блог

Кекс колачиња прелиени со чоколадо – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брзи и неодоливи колачи без печење.

Состојки:

  • 300 гр плазма бисквити
  • 300 гр путер од кикирики
  • 200 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Иситнете ги бисквитите во блендер, а потоа измешајте ги со путерот од кикирики. Добро соединете, па направете форми. Покријте со проѕирна фолија и ставете во замрзнувач 5 минути.
  2. Растопете го чоколадото и потопете ги колачињата. Ставете во фрижидер околу 5 минути. Остатокот од чоколадото истурете го во кесичка, а потоа исечете го горниот дел и украсете.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -