Блог

Совршени кокос колачиња – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Пробајте ги овие вкусни колачиња…

Состојки:

  • 150 мл вода
  • 200 гр кристал шеќер
  • 100 гр путер
  • 100 гр кокос
  • 200 гр млеко во прав
  • цели лешници
  • кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -