Блог

Домашни кифли со сирење – без маргарин – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Направете домашни кифлички со сирење.

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 400 мл млеко
  • половина чаша масло
  • 200 гр сирење
  • малку сол
  • 1 лажица шеќер
  • 4 јајца
  • сусам
  • 1 коцка квасец

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:



Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -