Блог

Вкусна салата со зелка и шунка – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Пробајте малку поинаква зелка салата…

Состојки:

  • 300 гр зелка
  • 200 гр шунка
  • 3 струка праз
  • 150 гр пченка
  • 3-4 варени јајца
  • свеж копар
  • 2-3 лажици мајонез или јогурт + сенф + сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја зелката и ставете ја во сад. Додадете сечкан праз и копар. Исечкајте ја шунката и варените јајца и додајте ги, како и пченката. Измешајте и додадете мајонез и сенф. Посипете со малку сок од лимон.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -