Блог

Тестенини во сос од домати и месо – вкусен ручек за 30 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Тестенини во сос од домати и месо – вкусен ручек за 30 минути.

Состојки:

  • 400 гр. пилешко месо
  • 500 гр. тестенини или шпагети
  • 2 чешниња лук
  • 400 мл. излупени домати пелати или варени домати
  • чаша вода или по потреба
  • 30 мл. масло
  • сол, бибер, босилек или оригано

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -