Блог

Рецепт за совршен бургер – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Еве како да направите вкусен бургер!

Состојки:

  • 400 гр мелено месо
  • 40 гр ситно сечкан кромид
  • 1 лажица сув зачин
  • 1 лажица лук во прав
  • 1 лажица бибер
  • сол
  • малку црвена мелена пипер
  • 1 лажица сечкан магдонос

Начин на подготовка:

  1. Во меленото месо измешајте ситно сечкан кромид, зачини и магдонос. Добро измешајте, обликувајте хамбургер па пржете на загреана скара од двете страни. Послужете со печиво и сезонска салата.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знакИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -