Блог

Компири со павлака – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Компири со сенф – брз и вкусен прилог…

Состојки:

  • 1/2 кг млади компири
  • сол
  • 200 мл неутрална павлака
  • 50 гр кисела павлака
  • 1 лажица млад кајмак
  • 1 лажица сенф

Начин на подготовка:

  1. Компирите посолете ги и испечете ги. Со миксер соединете кајмак, неутрална и кисела павлака, па во тој сос додајте сенф.
  2. Испечените компири прелијте ги со сос и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофтеИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -