Блог

Вкусен колач со јаболка за 30 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Колач готов за само 30 минути, ќе уживате во секој залак.

Состојки:

  • 600 гр бисквити
  • 1 кг јаболка
  • 2 пудинга од ванила
  • 600 мл млеко
  • 250 гр шеќер
  • 250 мл слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -