Блог

Витаминска салата од цвекло, моркови, јаболка – го зајакнува имунитетот – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Со оваа „витаминска бомба“ збогатете го вашиот ручек и зајакнете го имунитетот.

Состојки:

  • 4 цвекла
  • 4 моркови
  • 3 јаболка
  • 1 целер
  • 1 лимон
  • сок од 2 лимони
  • 6 лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Цвеклото, јаболката и целерот излупете ги, морковите излупете ги, лимонот измијте го па се задно ситно сомелете или изрендајте. 
  2. Додајте сок од 2 лимони и мед, па добро измешајте. Потоа ставете во тегли и чувајте на ладно место, најдобро во фрижидер. 
  3. Од наведените количини се добиваат околу 2 тегли полни витамини.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -