Блог

Брзи уштипци за 10 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Тесто меко како душа…

Состојки:

  • 450 гр брашно
  • 1 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 прашок за печиво

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и пржете ги на масло или маст. Толку едноставно!

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -