Блог

Кремаста песок торта – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Доколку ви треба брза кремаста торта, без печење, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас.

Состојки:

 • 1 л млеко
 • 10-15 лажици шеќер
 • 4 кесички пудинг со вкус на ванила
 • 100 гр кокосово брашно
 • 160 гр мелени ореви
 • 160 гр мелени плазма бисквити
 • 125 гр путер

Декорација:

 • 200 мл слатка павлака
 • 100 гр чоколадо
 • 40 гр мелени бисквити
 • 20 гр мелени ореви
 • кокосово брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -