Блог

Еве како да подготвите природна напивка против несонциа – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Несоницата можете да ја победите со природни сокови и промена на некои навики.

За да се изборите со несоницата, пред спиење добро е да уживате во топла купка, а времето пред спиење да го поминете во пижами, а не во облеката во која сте цел ден. Исто така, не јадете 1-2 часа пред спиење и исклучете ги сите уреди барем 30 минути пред спиење.

Во продолжение еве еден рецепт за природен сок против несоница:

Состојки:

  • целер
  • кељ
  • малку спанаќ
  • четвртина краставица
  • половина банана

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и разматете. Додајте вода по потреба.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -