Блог

Од стар леб направете вкусен оброк – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Ќе го обожавате овој оброк!

Состојки:

 • 200 гр тост леб
 • 200 мл млеко
 • 6 јајца
 • 2 домати
 • 1 главица кромид
 • 2 колбаси
 • 200 гр сирење
 • 200 гр павлака
 • 20 гр магдонос
 • сол
 • бибер
 • оригано

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко



Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -