Блог

Едноставен рецепт за вкусен десерт – со мерки на чаши – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Гриз колач: Едноставен рецепт за вкусен десерт – со мерки на чаши.

Состојки за бисквит:

 • 4 јајца
 • 1 чаша шеќер
 • 1 чаша млеко
 • 1/2 чаша масло
 • 1 чаша брашно
 • 1 чаша гриз
 • 1 прашок за пециво (12 г)
 • 1 ванилин шеќер

Прелив:

 • 2 чаши шеќер
 • 2 чаши вода
 • сок од 1/2 лимон

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -