Блог

Еве како да подготвите поховани пиперки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Едноставен рецепт за вкусно јадење…

Состојки:

  • 3 пиперки
  • 2 јајца
  • 100 гр презла

Начин на подготовка:

  1. Пиперките добро измијте ги и исечкајте на дебели кругови. Круговите потопете ги во претходно разматени јајца, а потоа во презла. 
  2. Добро загрејте масло во длабока тава, а потоа ставајте ги круговите пиперки. 
  3. Кога ќе поруменат, извадете ги на салфети. Сервирајте со чили сос или сос од јогурт.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -