Блог

Тортиљи од тава – само 4 состојки ви се потребни – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Со само 4 состојки направете ги овие вкусни и експресни тортиљи.

Состојки:

  • 2 + 1/2 шолја брашно
  • 200 мл вода
  • 1 лажичка сол или сув зачин
  • 3 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -