Блог

Колач со ванила и мак – совршена комбинација – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Супер комбинација од мак и ванила, едноставна подготовка…

Состојки за кора:

 • 5 белки
 • 5 лажици шеќер
 • 150 гр мелен мак
 • 1 лажица брашно
 • 1 прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 5 жолчки
 • 2 кесички пудинг од ванила
 • 5 лажици шеќер
 • 600 мл млеко
 • кора од лимон
 • 150 гр путер или маргарин
 • чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -