Блог

Витаминска чорба – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз и вкусен рецепт за чорба полна со витамини.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 1 морков
  • 1 тиквица
  • 2 компири

Начин на подготовка:

  1. Пропржете кромид, морков и тиквици на масло, па потоа префрлете во тенџере и прелијте со вода. Потоа додајте исечкани компири на коцки и гответе додека не омекнат.
  2. Кога зеленчукот ќе биде зготвен, изблендирајте сѐ. Ќе добиете кремаста текстура која можете да ја зачините по желба.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -