Блог

Здрави мафини од банана и малини – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Овој десерт едноставно се подготвува, а ќе го јадете без грижа на совест.

Состојки:

  • малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Начин на подготовка:

  1. Изгмечете банани, во нив додајте јајца па измешајте.
  2. Со смесата прелијте ги малините кои сте ги ставиле на дно на калапи за мафини.
  3. Печете 12 минути на 190 степени.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -