Блог

Супер брзи колачиња – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Колачиња кои се подготвуваат многу брзо, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 300 гр чоколадни мусли
  • 150 гр бело чоколадо
  • 100 гр путер
  • 2 лажици какао во прав

Начин на подготовка:

  1. Иситнете мусли со сукало, растопете путер и чоколадо, додајте сѐ во муслите, ставете 2 лажици какао, потоа сѐ соединете, оставете во фрижидер да се излади и стегне, а потоа правете топчиња. 
  2. Украсете ги по желба и послужете.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -