Блог

Месен ролат со сланина и пиперка – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусно предјадење кое ќе ја украси вашата трпеза…

Состојки:

 • 1 кг мешано мелено месо
 • 150 гр сланина
 • 150 гр кашкавал
 • 3 свежи пиперки
 • 2 јајца
 • 100 гр презла
 • 1 главица кромид
 • малку свеж лук
 • малку свеж магдонос
 • сув зачин
 • бибер
 • зачинска пипер
 • сол
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -